Armenia kolejnym członkiem Unii Gospodarczej

Od 01 stycznia wszedł w życie Traktat Unię Gospodarczą o kolejne państwo. Umowa ma na celu zapewnienie swobodny przepływ towarów, usług, kapitału oraz zatrudnienia.
Według założyciela Unii Gospodarczej ma ona na celu również stworzenie warunków dla stabilnego rozwoju gospodarczego państw członkowskich w celu poprawy warunków życia ich mieszkańców, kompleksowej modernizacji, współpracy i poprawy konkurencyjności gospodarki państw członkowskich z gospodarką światową.
Traktat Unii gospodarczej została podpisana przez Prezydentów Białorusi, Kazachstanu i Federacji Rosyjskiej, 29 maja 2014 w Astanie, kolejnym członkiem unii stała się od 1 stycznia 2015 Republika Armenii. Zapowiadane jest również przystąpienie do unii Republiki Kirgizji.
EWEA działa w granicach kompetencji przyznanych jej przez Państwa Członkowskie, zgodnie z Traktatem z Unii, na podstawie szacunku dla powszechnie uznanymi zasadami prawa międzynarodowego, w tym z zasadami suwerennej równości państw członkowskich i ich integralności terytorialnej; na podstawie szacunku dla cech systemu politycznego państw członkowskich; poprzez zapewnienie wzajemnie korzystnej współpracy, równości i krajowych interesów stron; opiera się na zasadach gospodarki rynkowej i uczciwej konkurencji.
Głównym organem Unii jest Najwyższy Rada Gospodarcza (Vees), która składa się z szefów państw członkowskich. Spotkania rady mają odbywać się co najmniej 1 raz w roku.
Strukturę EWEA tworzą Radę Najwyższa, Euroazjatycka Komisja Gospodarcza oraz Sądu Unii.
opracowanie: SiR - TrackerInfo.eu
źródło: EAZG
i otrzymywać nasze najnowsze wiadomości
wpisz swój adres e-mail i kliknij "Zapisz się"
Zapisz się