×
Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco
i otrzymywać nasze najnowsze wiadomości
wpisz swój adres e-mail i kliknij "Zapisz się"
Zapisz się
Twitter Google Plus
Portal drogowy - Tracker Info
Poniedziałek, 18 Marzec 2019
Anzelm, Cyryl, Edward
Zawsze na bieżąco
i bezpiecznie do celu.
Często odwiedzane
06-01-2016
06-01-2016
06-01-2016
Pogoda
Ceny paliw w Europie
Kraj
Waluta
Pb95
Diesel
Austria
EUR
1,068
0,978
France
EUR
1,301
1,097
Poland
PLN
4,050
3,690
Germany
EUR
1,309
1,079
Luxembourg
EUR
1,090
0,917
Hiszpania
EUR
1,169
1,019
Więcej
Kursy walut w PLN
Kraj
Waluta
Kurs
Stany Zjednoczone
1 USD
3.79
Unia Europejska
1 EUR
4.30
Wielka Brytania
1 GBP
5.02
Republika Czeska
1 CZK
0.17
Norwegia
1 NOK
0.44

Najczęściej zadawane pytania

Tachograf a kierowca - dostawca

Jestem kierowcą… samochodu ciężarowego i pracuję jako dostawca artykułów spożywczych. Co kilka,kilkanaście minut podjeżdżam pod sklep żeby zanieść‡ towar. Czy w takim przypadku konieczne jest prowadzenie tarczki ?

Tachograf (analogowy, cyfrowy) służy do zapisu aktywności kierowcy podczas dnia pracy. Kwestię tę reguluje m.in. Rozporządzenie Rady (EWG) nr 3821/85 z dn. 20.12.1985 w sprawie urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym.

Art. 15
2. "Kierowcy stosują wykresówki lub karty kierowcy w każdym dniu, w którym prowadzą pojazd, począwszy od momentu, w którym go przejmują. Nie wyjmuje się wykresówki lub karty kierowcy z urządzenia przed zakończeniem dziennego okresu pracy, chyba że jej wyjęcie jest dopuszczalne z innych powodów (...)"

7. " Jeśli kierowca prowadzi pojazd wyposażony w urządzenie rejestrujące zgodnie z załącznikiem I [tach. analogowy], kierowca ten musi być w stanie okazać, na każde żądanie funkcjonariusza służb kontrolnych:
i) wykresówki z bieżącego tygodnia oraz wykresówki używane przez kierowcę w ciągu poprzednich 28 dni
ii) kartę kierowcy, jeśli ją posiada oraz
iii) wszelkie zapisy odręczne i wydruki sporządzone w ciągu bieżącego tygodnia oraz poprzednich 28 dni zgodnie z wymaganiami niniejszego rozporządzenia oraz rozporządzenia (WE) nr. 561/2006.

Pełny tekst Rozporządzenie 3821/85

Odpowiedź ma charakter wyłącznie informacyjny i nie może stanowić wiążącej wykładni prawa.


opracowanie: SiR

 

< Powrót
Komentarze
Dodaj komentarz
Dodanie komentarza musi być zgodne z naszą Polityką dotyczącą komentarzy
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×
Akceptuj