×
Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco
i otrzymywać nasze najnowsze wiadomości
wpisz swój adres e-mail i kliknij "Zapisz się"
Zapisz się
Twitter Google Plus
Portal drogowy - Tracker Info
Środa, 23 Styczeń 2019
Maria, Ildefons, Rajmund
Zawsze na bieżąco
i bezpiecznie do celu.
Często odwiedzane
06-01-2016
06-01-2016
06-01-2016
Pogoda
Ceny paliw w Europie
Kraj
Waluta
Pb95
Diesel
Austria
EUR
1,068
0,978
France
EUR
1,301
1,097
Poland
PLN
4,050
3,690
Germany
EUR
1,309
1,079
Luxembourg
EUR
1,090
0,917
Hiszpania
EUR
1,169
1,019
Więcej
Kursy walut w PLN
Kraj
Waluta
Kurs
Stany Zjednoczone
1 USD
3.77
Unia Europejska
1 EUR
4.29
Wielka Brytania
1 GBP
4.87
Republika Czeska
1 CZK
0.17
Norwegia
1 NOK
0.44

Najczęściej zadawane pytania

Pauza na otwartym tacho

Czy pauzę 9 lub 11 godzinną… można kręcić na otwartym tacho ? czy jest paragraf który tego zakazuje ?

Zgodnie z art. 15 p. 2 Rozporządzenia Rady (EWG) nr. 3821/85 w sprawie urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym:

"Kierowcy stosują wykresówki lub karty kierowcy w każdym dniu, w którym prowadzą pojazd, począwszy od momentu, w którym go przejmują. Nie wyjmuje się wykresówki lub karty kierowcy z urządzenia przed zakończeniem dziennego okresu pracy, chyba, że jej wyjęcie jest dopuszczalne z innych powodów. (...).

oraz art. 15 p. 3: "Kierowcy: - (...) - obsługują przełączniki umożliwiające osobną i wyraźną rejestrację następujących okresów:
a) pod symbolem: czas prowadzenia pojazdu;
b) "inna praca" oznacza wszelkie czynności inne niż prowadzenie pojazdu, (...);
c) "okresy gotowości" (...)
d) pod symbolem: przerwy w pracy i okresy dziennego odpoczynku.

Z informacji udzielonych przez dyżurnego inspektora transportu drogowego wynika, iż kartę kierowcy lub wykresówkę można wyciągnąć podczas dziennego odpoczynku (11 lub 9 godzin)
tylko w przypadku, gdy pojazd znajduje się na bazie transportowej właściciela pojazdu,
lub w trasie, gdy kierowca, podczas odpoczynku dobowego korzysta z hotelu, motelu itp. oraz może to udokumentować na potrzeby kontroli.

Odpowiedź ma charakter wyłącznie informacyjny i nie może stanowić wiążącej wykładni prawa.


opracowanie: SiR

                                            

< Powrót
Komentarze
Dodaj komentarz
Dodanie komentarza musi być zgodne z naszą Polityką dotyczącą komentarzy
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×
Akceptuj